ND 2021

Prizes

VSCD Gouden Zwaan
Emio Greco en Pieter C. Scholten

VSCD Zwaan voor beste Dansprestatie
Chloé Albaret in Aperture


VSCD Zwaan voor beste Dansproductie
Dunja Jocic, voor De Panter

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Dalton Jansen

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek 
Honey Eavis

Dansspeld
Toer van Schayk 

 

Jury

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht
Helmy Koolen
Hicham Khalidi
Alida Dors
Hans Tuerlings
Jop Vermeesch

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek
Wendy Lubberding
Rinus Sprong
Stefan Ernst
Janneke Schmeitz
Josephine van Rheenen

De Nederlandse Dansprijzen & Zwanen voor beste Dansprestatie en voor beste Dansproductie
Rob van Steen 
Leo Spreksel
Violien Vocks 
Swantje Schäuble 
Geesje Prins 
Marcelle Schots 
Joery Wilbers
John Agesilias

 

State of Dutch Dance

State of Dutch Dance 2021  |  Conny Janssen
Download PDF

 

Performances

Title  
Company  |  Choreographer

 

Lucifer Studies
Het Nationale Ballet  |  Toer van Schayk     

Carried Alive
Scapino Ballet  |  Justin de Jager

Sweet like a chocolate
Emio Greco PC + ICK Amsterdam  |  Emio Greco + Pieter Scholten

RIOT
Alida Dors  |  Alida Dors

The Red Circles
Joost Vrouenraets + David Peskens  |  Joost Vrouenraets

X-Change: The Sound of Movement
Kalpana Raghuraman + Peter Leung + Katja Grässli

The Big Crying
Nederlands Dans Theater - Tom Weinberger & Marco Goecke 

Open Your Mind X The Notorious IBE
Open Your Mind + The Notorious IBE + Nederlandse Dansdagen

Interval
Amos Ben-Tal/OFFprojects & Gosse de Kort   |   Amos Ben-Tal/OFFprojects & Gosse de Kort

The Gaia Solos
Luke Jerram   |   Joost Vrouenraets, Dalma Doman, Astrid Boons, Marjolein Vogels, Jefta Tanate, Alesya Dobish

Common Ground
Anouk van Dijk    |   Anouk van Dijk 

A New Dawn for a New Tomorrow
Redo & Dominique    |   Redouan Ait Chitt

Arcus Cloud
Dunja Jocic & Cello Octet Amsterdam     |   Dunja Jocic

Bange Rick
SALLY Dansgezelschap Maastricht     |   Stefan Ernst

Pounds Lighter 
SHIFT     |    Jasper van Luijk

Nice to meet you!
Ivgi&Greben     |    Uri Ivgi and Johan Greben

Femmes
Internationaal Danstheater     |    

RAW
Internationaal Danstheater     |    

Bolistas
Corpo Máquina Society     |    Guilherme Miotto

Stuk is een nieuwe situatie 
Anne-Beth Schuurmans     |    Anne-Beth Schuurmans

Kites
Roshanak Morrowatian  |  Roshanak Morrowatian

The Most Fascinating Problem in the World & Exceptions Occur
Nederlands Dans Theater 2   |  Tom Weinberger + Milena Twiehaus

Our House is on Fire 
Nicole Beutler Projects  |  Nicole Beutler

Cold Hawaii
Sigrid Stigsdatter Mathiassen  |  Sigrid Stigsdatter Mathiassen

Stop Making Sense
Alesya Dobysh  |  Alesya Dobysh

Febris
Simon Bus  |  Simon Bus 

Tutti: In Memoriam & Cantata
Introdans  |  Sidi Larbi Cherkaoui + Mauro Bigonzetti

I Feel it Too
Het Nationale Ballet  |  Segrid Verwoerd    
 
Memory Loss Inside (Virtual Residency)
Ann van den Broek  |  Ann van den Broek

Body Talking (Virtual Residency) 
Jija Sohn  |  Jija Sohn

Transcendance (Virtual Residency)
Ruben Chi  |  Ruben Chi

The Leftovers (Virtual Residency)
Antonin Rioche  |  Antonin Rioche

Immortal Game VR (Virtual Residency)
Evangelos Biskas  |  Evangelos Biskas 

 

Exhibitions

Titel 
Creators  |  Location

dansMuseum #5 | Veranderende Vormen: Vijf gesprekken met Toer van Schayk
Stephen Shropshire + Morgana Braga  |  Bonnefantenmuseum + ND website

Interval
Amos Ben-Tal/OFFprojects & Gosse de Kort  |  Bonnefantenmuseum

Gaia (artwork)
Luke Jerram   |   De Gashouder

 

Films

Title (Year)
Direction

At Driesenerstraße (2019)
Carlos Vásquez & Marjolein Vogels

GAKA (2020)
Tomoko Mukaiyama

Closer (2020)
Heidi Vierthaler, Alessio Reedijk

PEACH. (2020)
Ennya Larmit & Sara de Greef

Dark Matter – Clones (2020)
Andrea Casetti, Cherish Menzo & Christian Yav

Saudade (2020)
Jonathan Bleeker & Diego Oliveira

2m² (2021)
Antonin Comestaz

Constraint Iterations #1 (2019)
Mike Pellentier

Moving with the Trouble 
Beatrice Allegranti Company 

I am in paradise here 
Gérald Assouline

 

Programmers

Rob van Steen 
Leo Spreksel
Violien Vocks 
Swantje Schäuble 
Geesje Prins 
Marcelle Schots 
Joery Wilbers
John Agesilias

 

Organisation

Director    
Ronald Wintjens

Comercial Director       
Martine van Dijk

Programming / Production
Stacz Wilhelm

Festival coordinator     
Sjanneke Hendrix

Assistant Commercial Director 
Roel Beeftink-Funcken

Production /Projects Support
Johanna Korgel

Technical coordinator / production 
Marijcke Voorsluijs, Seb Jongejans

Technical coordinator Theater aan het Vrijthof  
Ingeloes Vogelpoel, Eric Meij

Marketing 
Claudia Laenen, Femke Gilissen

Gala Stage Management  
Ate Jan van Kampen

Gala Director 
Vincent Wijlhuizen

Ticketsales
Sanne de Vos, Flora Minis & Susan Meisen

Website  
Lisa Andreina

Coordinator & facilitator of online program  
Christie de Vrij

Volunteers coordinator        
Mark Mülders

Education    
Axelle de Rore

Office Manager  
Gemma Willems     

Production & Location management  
Marita Hamers, Johanna Korgel, Ilona van den Brekel, Mirjam Zwanenburg, Wouter Ramakers, Simone Mostard, Lisa Boere, Luuk Cuijpers

Runner      
Davy den Dulk   

dansMuseum 
Stephen Shropshire, Morgana Braga

 

Board of Directors

Mavis Carillho (president)
Ahmed Marcouch (vice-president)
Erik van Ginkel
Sandra Holtjer
Ted Brandsen
Myrthe van Opstal

 

Campaign Images

Graphic Design
Zuiderlicht

Photography
Hugo Thomassen

De Nederlandse Dansdagen worden mogelijk gemaakt door:

Partner Minocw Partner - Provincie Limburg Partner - Gemeente Maastricht elisabeth strouven fonds logo staand Partner - Fonds 21 logo Vrienden Loterij fonds logo kunstbende21 Partner Cultuurmakers Maastricht Partner Kanunnik Salden nieuwenhof Partner stichting Clemens Partner - Vrienden van de NDD Partner - Zwaan Partner - Proeftuin Dans Partner - Theater aan het Vrijthof