ND 2019

Prizes

VSCD Gouden Zwaan 
Conny Janssen 

VSCD Zwaan voor beste Dansprestatie  
Redouan Ait Chitt 

VSCD Zwaan voor beste Dansproductie  
Arno Schuitemaker, voor The Way You Sound Tonight  

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Connor Schumacher 

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek 
Cecilia Moisio 

 

Jury

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht
Helmy Koolen 
Peggy van Sebillen 
Hicham Khalidi 
Mirjam van der Linden 
Lisa Reinheimer 
 

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek
Marco Gerris
Diana Herz 
Wendy Lubberding 
 

De Nederlandse Dansprijzen & Zwanen voor beste Dansprestatie en voor beste Dansproductie
Rob van Steen
Leo Spreksel 
Violien Vocks 
Brigitte De Goeij 
Jasper Weck 
Swantje Schäuble 
Judith Blankenberg 
Macelle Schots 

 

State of Dutch Dance

State of Dutch Dance  |  Jasper van Luijk
Download PDF

 

Performances

Title  
Company  |  Choreographer

 

Een klein beetje controle (Virtual Residency)
155  |  Erik Bos en de dansers

REDO
Illusionary Rockaz Company  |  Shailesh Bahoran en Redouan Ait Chitt

The Dreamers
Ivgi & Greben  |  Uri Ivgi + Johan Greben

Bloedbanden?
Nederlandse Dansdagen in co-productie met Fontys / ArtEZ & Codarts  |  deelnemers zelf met begeleiding van de coaches

unmute
Keren Levi  |  Keren Levi

Blood Kiss
anstheater AYA + Swiss Theatre Collective KNPV  |  Dirk Vittinghoff + Wies Bloemen

Stripped
Panama Pictures  |  Pia Meuthen

Victory
Maas Theater en Dans / Cecilia Moisio  |  Cecilia Moisio

Seconds
Amos Ben-Tal / OFFprojects  |  Amos Ben-Tal

The Resident
Dunja Jocic  |  Dunja Jocic

M.A.D.| second song of the cuckoo
Joost Vrouenraets & Before Tigers  |  Joost Vrouenraets

Threesome 
Connor Schumacher  |  Connor Schumacher

Romeo en Julia
Het Nationale Ballet  |  Rudi van Dantzig

Shin A Lam
Scapino Ballet  |  Marcos Moreau

Airman
Another Kind of Blue  |  David Middendorp

Black Cake
Introdans  |  Hans van Manen

Rushes
Introdans  |  Inbal Pinto + Avshalom Pollak + Robby Barnett

Luid
Tout Petit  |  Lies Cuyvers + Ciska Vanhoyland

Black Memories
Danstheater AYA + Tafel van Vijf + BackBone  |  Herman van Baar + Wies Bloemen + Alida Dors

Mankind
De Stilte  |  Jack Timmermans

Between Us
The Ruggeds  |  Roy Overdijk

8: METAMORPHOSIS
Nicole Beutler Projects | Nicole Beuther

Motors
155 (eenvijfvijf)  |  Erik Bos

60
OFF Projects | Amos Ben-Tal

DanceAble: Other Artists, Other Bodies (Artistic Lab)
Holland Dance Festival + Sally Dansgezelschap Maastricht  |  Adam Benjamin + Janice Parker

Boys
door studenten van Codarts Rotterdam  |  Roy Assaf 

Human Figures 
door studenten van Codarts Rotterdam  |  Ton Simons

Mozaïek uit Nomad
door studenten van Fontys Dance Academy  |  Sidi Larbi Cherkaoui

Alice Evaporated (They Want to Dance)
door studenten van AHK Academie voor Theater en Dans – Moderne Theaterdans  |  Heather Ware

Blushing
door studenten van ArtEZ Academie voor Theater en Dans  |  Marco Goecke 

 

Exhibitions

Title
Creators  |  Location

dansMuseum: Conny Janssen + DANSLOKAAL 
Conny Janssen Danst  |  Theater aan het Vrijthof

dansMuseum: Museum Motus Mori  
Katja Heitmann |   Marres 

dansMuseum:  Colour: Profusion and Variability 
P. Struycken  |  Kasteel Wijlre

dansMuseum #4: Extinctus/Extantem
Stephen Shropshire + Morgana Braga

 

Films

Title (Year)
Direction

Nureyev (2018)
David Morris & Jacqui Morris

The White Crow (2018)
Ralph Fiennes

Nederlands Dans Theater: an evening with Sol León & Paul Lightfoot, Marco Goecke and Crystal Pite (2019)

Podium Dans 
NTR + NPO 2

 

Programmers

Ronald Wintjens
Rob van Steen
Judith Blankenberg
Brigitte De Goeij
Swantje Schäuble
Leo Spreksel
Violien Vocks
Jasper Weck
Marcelle Schots

 

Organisation

Director
Ronald Wintjens

Commercial Director 
Martine van Dijk

Development 
Nienke van der Wal

Marketing & Publicity
Pien van Gemert, Claudia Laenen, Lisa Andreina

Office manager 
Lisa Boere

Festival coordinator 
Sjanneke Hendrix

Production
Florain Verheijen, Ilona van den Brekel, Sacha Schemkes, Mirjam Zwanenburg, Gysèle ter Berg, Lisa Boere, Davy den Dulk, Wouter Ramakers, Sharon Habets, Ab Ketelaar

Volunteers coordinator 
Mark Mülders

Education and Artistic Director
Axelle de Rore

Artistic Director Club Tweak 
Marc van Loon

Artistic Director dansMuseum 
Stephen Shropshire 

Director Meesterwerken en Nederlandse Dansdagen Gala 
Vincent Wijlhuizen

Ticket Sales and guests coordinator
Sanne de Vos

Ticket Sales Theater aan het Vrijthof 
Flora Minis en Susan Meisen, Daan, Kirsten en Wendy

Technical coordination Theater aan het Vrijthof 
Ingeloes Vogelpoel, Eric Meij, Ate Jan van Kampen

Technical coordination other locations
Marijcke Voorsluijs, Seb Jongejans

Assistant dansMuseum 
Morgana Braga 

Administration
Indu Panday – Ozcar

 

Board of Directors

Ton Rombouts (voorzitter)
Wil Rutten (vice-voorzitter)
Thomas Smit 
Rachel Beaujean 
Julienne Straatman 
Erik van Ginkel

 

Campaign Images

Image concept and graphic design 
Esther Noyons

Photography
Annaleen Louwes

De Nederlandse Dansdagen worden mogelijk gemaakt door:

Partner Minocw Partner - Provincie Limburg Partner - Gemeente Maastricht elisabeth strouven fonds logo staand Partner - Fonds 21 logo Vrienden Loterij fonds logo kunstbende21 Partner Cultuurmakers Maastricht Partner Kanunnik Salden nieuwenhof Partner stichting Clemens Partner - Vrienden van de NDD Partner - Zwaan Partner - Proeftuin Dans Partner - Theater aan het Vrijthof