ND 2018

Prizes

VSCD Zwaan voor beste Dansprestatie  
Guido Dutilh

VSCD Zwaan voor beste Dansproductie  
Stephen Shropshire Foundation en Korzo Producties, voor We are nowhere else but here 

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Dunja Jocic 

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek 
155 

Jirí Kylián Ring
Alexandra Radius en Han Ebbelaar

 

Jury

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht
Helmy Koolen 
Peggy van Sebillen 
Alida Dors 
Iván Pérez
Saskia van Stein 

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek
Valentijn Byvanck
Wies Bloemen 
Marc Maris 
Lennart Monaster 

De Nederlandse Dansprijzen & Zwanen voor beste Dansprestatie en voor beste Dansproductie
Rob van Steen
Judith Blankenberg
Brigitte De Goeij 
Swantje Schäuble 
Leo Spreksel 
Violien Vocks 
Jasper Weck
Liesbeth Wildschut  

 

State of Dutch Dance

State of Dutch Dance  |  Ann Van den Broek
Download PDF

 

Performances

Title  
Company  |  Choreographer

 

SCHOPPEN
Bontehond + DOX  |  Judith Faas

Balancing Bodies
Cie Woest  |  Cie Woest

ACTE DE PRÉSENCE BRAMATO / SCENARIO PUBBLICO
Compagnia Zappalà Danza with AHK, Fontys, ArtEZ + Codarts  |  Samir Calixto

INSIDE OUT
Conny Janssen Danst  |  Conny Janssen

Papier
DADODANS, Gaia Gonnelli  |  Gaia Gonnelli i.s.m. Wiebe Gotink

UNCIA
Danae Dimitriadi and Dionysios Alamanos  |  Danae Dimitriadi and Dionysios Alamanos

Impression
Dance Theatre Heidelberg  |  Iván Pérez

Vacuum Garden
DANSLOKAAL, Conny Janssen Danst  |  Antonin Comestaz

Nieuw werk
DANSLOKAAL, Conny Janssen Danst  |  Dunja Jocic

Lust for Life
Danstheater Aya  |  Wies Bloemen

TRANSMOTION
DIVEinD, Dario Tortorelli  |  Dario Tortorelli vs Romeo Heart

The Destruction of Florentina Holzinger by Pieter van Den Bosch (working title)
Florentina Holzinger  |  Florentina Holzinger

RULE OF THREE
GRIP, Jan Martens + NAH  |  Jan Martens

The Sleeping Beauty Dansersfonds ’79: Claire Tjoe–Fat and Philippe Magdelijns
Het Nationale Ballet  |  Sir Peter Wright

The Grey Area
Het Nationale Ballet  |  David Dawson

ZIEL / ROUH
ICK Amsterdam  |  Emio Greco and Pieter C. Scholten

TRÆNS
Igor Vrebac  |  Igor Vrebac

Indigo Rose
Introdans  |  Jirí Kylián

Wrapped
Introdans  |  Inbal Pinto

NachtHexen 
Jens van Daele and Burning Bridges  |  Jens van Daele and Burning Bridges

Aghori
KORZO PRODUCTIES + ISH  |  SHAILESH BAHORAN

Thron
Krisztina de Châtel, VA Wölfl, Patricio Wang  |  Krisztina de Châtel

4: STILL LIFE
Nicole Beutler Projects, Theater Malpertuis  |  Nicole Beutler

Giovanni’s Room
Ryan Djojokarso and Korzo Producties  |  Ryan Djojokarso

The Swimmer (Duet from TING!)
Scapino Ballet Rotterdam  |  Ed Wubbe

Shin A Lam
Scapino Ballet Rotterdam  |  Marcos Morau

R*E*D*O
Shailesh Bahoran + Redouan Ait Chitt  |  Shailesh Bahoran + Redouan Ait Chitt

Quite Discontinuous
SHIFFT, Jasper van Luijk  |  Jasper van Luijk

We Are Nowhere Else But Here
Stephen Shropshire, Korzo Producties  |  Stephen Shropshire

Blueprint on Memory
WArd/waRD, Ann Van den Broek  |  Ann Van den Broek

Bloedbanden #1 
Nederlandse Dansdagen + Friese Dansdagen + Leeuwarden, Culturele Hoofdstad 2018  |  Maastrichtse Familie, Jennifer Romen

Decoy
Academie voor theater en dans AHK + Nederlandse Dansdagen  |  Astrid Boons

Amass
ArtEz, Hogeschool voor de Kunsten Arnhem + Nederlandse Dansdagen  |  Caroline Finn

Soul 
Fontys Tilburg + Nederlandse Dansdagen  |  Sergio Jerôme Debevère

Bring it on Ho
Fontys Tilburg + Nederlandse Dansdagen  |  Tommy Pham

Sortijas
Codarts Rotterdam + Nederlandse Dansdagen  |  Cayetano Soto

Yidam 
Codarts Rotterdam + Nederlandse Dansdagen  |  Ihsan Rustem

 

Exhibitions

Title
Creators  |  Location

dansMuseum #2: The Third Space - Krisztina de Châtel
Krisztina de Châtel, Stephen Shropshire, Emma Touchot  |  Bureau Europa

Training the Senses 
Christopher Fitch, Mattijs van de Port, Emilie Sitzia, Wiel Kusters, Poetry Slammers, John Cage, Kim Reijntjes, Roderik Povel  |  De Brandweerkantine

SKINS
Susanna Recchia  |  De Brandweerkantine

 

Films

Title (Year)
Direction

 

State of Stillness
direction: Camiel Zwart  |  choreography: Tyler Ter Meulen

Golden Oldies
direction:  Daan Velsink + Joost Lieuwma

III
direction: Suze Milius + Femke Huurdeman

Multidentity
direction + choreography: Tycho Hupperets

We Are One II
direction: Denzel Mohlmann + Ruben Chi  |  choreography: Luc De Raad + Ruben Chi

Amuse
direction: Ivo Van Aart  |  choreography: Jonne Covers

Rub Your Eyes Until You See Starts 
direction: Judith Knubben  |  choreography: Reve Ter Borg

Vlucht (Flight) 
direction: Wiam Al–Zabari  |  choreography: Krisztina De Châtel

Your Approval is not Essential 
direction: Leen Michiels  |  choreography: Jelena Kostić

Otherland 
direction: Jan Pieter Tuinstra  |  choreography: Keren Levi

Girl (2018)
Lukas Dhont

 

Programmers

Ronald Wintjens
Rob van Steen (voorzitter)
Judith Blankenberg
Iselle Claassens
Brigitte De Goeij
Swantje Schäuble
Leo Spreksel
Violien Vocks
Jasper Weck
Liesbeth Wildschut

 

Organisation

Director
Ronald Wintjens

Commercial Director 
Marc Meijer

Creative Producer
Florain Verheijen

Development 
Nienke van der Wal

Marketing & Publicity
Pien van Gemert, Nikki Ramaekers, Henk Christophersen

Artistic coordinator 
Aurélie Lever

Office manager 
Lisa Boere

Production Manager
Ilona van den Brekel

Production
Gyséle ter Berg, Reno Juriën, Maxence Bush, Lisa Boere, Nicolette Aschermann, Davy den Dulk, Emma Touchot

Education
Axelle de Rore

Volunteers coordinator 
Mark Mülders

Director Nederlandse Dansdagen Feest en het Nederlandse Dansdagen Gala 
Vincent Wijlhuizen

Ticket Sales Theater aan het Vrijthof 
Sanne de Vos

Technical coordination Theater aan het Vrijthof 
Marijcke Voorsluijs, Ingeloes Vogelpoel, Eric Meij, Ate Jan van Kampen

Technical coordination other locations
Marijcke Voorsluijs, Seb Jongejans

Funds application
Frans Hempen

Catering 
Hadassa Smit, Danny Bakker

 

Board of Directors

Ton Rombouts (voorzitter)
Wil Rutten (vice-voorzitter)
Thomas Smit 
Rachel Beaujean 
Julienne Straatman 
Erik van Ginkel

 

Campaign Images 

Image concept and graphic design
Esther Noyons

Photography
Annaleen Louwes

De Nederlandse Dansdagen worden mogelijk gemaakt door:

Partner Minocw Partner - Provincie Limburg Partner - Gemeente Maastricht elisabeth strouven fonds logo staand Partner - Fonds 21 logo Vrienden Loterij fonds logo kunstbende21 Partner Cultuurmakers Maastricht Partner Kanunnik Salden nieuwenhof Partner stichting Clemens Partner - Vrienden van de NDD Partner - Zwaan Partner - Proeftuin Dans Partner - Theater aan het Vrijthof