ND 2017

Prizes 

VSCD Gouden Zwaan
Ed Wubbe

VSCD Zwaan voor beste Dansprestatie  
Imre van Opstal

VSCD Zwaan voor beste Dansproductie  
Marco Goecke, NDT, voor Midnight Raga 

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Shailesh Bahoran 

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek 
Gaia Gonnelli 

 

Jury

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht
Mieke Damsma
Peggy van Sebillen
Branko Popovic
Andrea Leine

Alida Dors

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek
Wies Bloemen
Andreas Denk

Valentijn Byvanck

De Nederlandse Dansprijzen & Zwanen voor beste Dansprestatie en voor beste Dansproductie
Anita van Dolen 
Dave Schwab 
Fons Dejong 
Liesbeth Wildschut 
Nada Mounzer 
Stella van Leeuwen 
Jasper Weck 

 

State of Dutch Dance

State of Dutch Dance  |  Kristin de Groot
Download PDF

 

Performances

Title
Company  |  Choreographer

 

Kindertotenlieder Appearance
ICKamsterdam, Ballet National de Marseille  |  Emio Greco en Pieter C. Scholten

Guerrilla
Danstheater Aya, DOX  |  Wies Bloemen en Victor Mentink

Floating House
Nederlandse Dansdagen, Pivot Dance  |  Elena Giannotti

Maps – The Theater of the World
Nederlandse Dansdagen, Pivot Dance  |  Sivan Rubinstein

Daughter, Daughter – Before I met you
Nederlandse Dansdagen, Pivot Dance  |  Joseph Toonga

Minor Place
Nederlandse Dansdagen, Pivot Dance  |  Giorgia Nardin

Becoming
Nederlandse Dansdagen, Pivot Dance  |  Iván Pérez

D No Body 5 #Transcending
Nederlandse Dansdagen, Pivot Dance  |  Dario Tortorelli

Flyland in a room
Another Kind of Blue  |  David Middendorp

Lost on Route 44
AHK, Codarts, Fontys, ArtEZ Dansacademies  |  Marina Mascarell

Tetris Mon Amour
Club Guy & Roni, Slagwerk Den Haag  |  Roni Haver

Home
Conny Janssen Danst  |  Conny Janssen

Bella Figura
Codarts  |  Jirí Kylián

SCALA
Scapino Ballet Rotterdam  |  Ed Wubbe

OK Future
Dansateliers  |  Connor Schumacher en Lucy Suggate

Mr. Gaga (Film)
Barak Heymann  |  Tomer Heymann

Open Studio: Echo | Rule of Three
Nederlandse Dansdagen  |  Josephine van Rheenen + Jan Martens

Danslokaal
Conny Janssen Danst  |  Connor Schumacher + Ryan Djojokarso

Siri Loves Me
Nederlandse Dansdagen, Dans Brabant  |  Katja Heitmann

When everything is human…
Wild Vlees  |  Francesca Lazzeri en Tamar Blom

Ignite
ISH  |  Shailesh Bahoran

Nowhere | Polish Pieces
Introdans  |  Dimitris Papaioannou + Hans van Manen

Sarcasmen
Het Nationale Ballet  |  Hans van Manen

Accusations
WArd/waRD  |  Ann van den Broek

7: TRIPLE MOON
NB Projects  |  Nicole Beutler

Kokers
Dadodans  |  Gaia Gonnelli 

Terra Incognita 
Dunja Jocic Bird Productions  |  Dunja Jocic

Adrenaline 
The Ruggeds  |  The Ruggeds

 

Exhibitions

Title  
Creators  |  Location

ND dansMuseum #1 Movement Matters: Twenty Years of the Dutch Dance Festival 
Stephen Shropshire  |  Theater aan het Vrijthof  

 

Films

Title (Year)
Creators

MR. Gaga (2015)
Tomer Heymann

Soul 360 Audience
Meyer-Chaffaud + Tanja Busking

 

Programmers

Fons Dejong
Anita van Dolen
Stella van Leeuwen
Marc Maris
Nada Mounzer
Dave Schwab
Jasper Weck
Liesbeth Wildschut
Ronald Wintjens

 

Organisation

Director
Ronald Wintjens

Creative Producer 
Marc Meijer

Creative Producer
Florain Verheijen, Carry Hendriks 

Marketing & Publicity
Charlotte Schultz (hoofd), Sharon den Breems, Joselyne Smit, Lisa Boere

Artistic associate/dramaturg
Marc Maris

Technical coordination Theater aan het Vrijthof 
Marijcke Voorsluijs, Ingeloes Vogelpoel, Eric Meij

Technical coordination other locations 
Marijcke Voorsluijs, Seb Jongejans

Production Managers
Nicolette Aschermann, Roos Brouwer

Production 
Gysèle ter Berg, Maxence Bush, Jürgen Theuns, Heleen Rol, Jamie-Dee van Oudenrijn

Education 
Floor Knotter

(Internationale) Projects
Vincent Wijlhuizen

Consultant Europa
Peggy Olislaegers

Volunteers coordinator 
Guy Thewissen
 

Board of Directors

Ton Rombouts (voorzitter)
Wil Rutten (vice-voorzitter)
Thomas Smit 
Rachel Beaujean 
Julienne Straatman 
Erik van Ginkel
 

Campaign Images

Images concept and Graphic Design 
Esther Noyons

Photography
Annaleen Louwes

De Nederlandse Dansdagen worden mogelijk gemaakt door:

Partner Minocw Partner - Provincie Limburg Partner - Gemeente Maastricht elisabeth strouven fonds logo staand Partner - Fonds 21 logo Vrienden Loterij fonds logo kunstbende21 Partner Cultuurmakers Maastricht Partner Kanunnik Salden nieuwenhof Partner stichting Clemens Partner - Vrienden van de NDD Partner - Zwaan Partner - Proeftuin Dans Partner - Theater aan het Vrijthof